ד"ר יניב זייד מברך את דני לרגל השקת הספר סודות השיווק של ביבי

יש לנו אירוע מיוחד היום עם כמה חלקים, ותכף אני ארחיב עליו. אבל לפני שנתחיל בכל האירוע, אז יש אורח מיוחד שהגיע היום. חוץ מאשר האישיות בסוף היום, יש אורח מיוחד שהגיע היום. 

זה חבר יקר שהוא בעצמו סופר מאוד מאוד מצליח. הוא כתב, אם אני לא טועה, חמישה או יותר ספרים כבר שהם רבי מכר אבל לא רק בארץ, גם בעולם כולו. והוא המנטור שלי לכתיבת ספרים בכלל.

ואני ממש שמחתי שהוא הפתיע אותי שהוא יכל להגיע היום בין כל העיסוקים שלו והטיסות והדברים. אז אני ממש שמח שדוקטור יניב זייד איתנו. קבלו אותו.

דני כבר למד הכל מביבי. הוא גם מאחר, הוא גם נכנס בכניסה מלכותית, יש פה תעמולה שלו בכל החדר, הוא כבר למד הכל.

אז קודם כל, תודה רבה. אני רוצה להגיד כמה מילים, לברך את דני, הוא דאג שאני אבוא לפרגן לו.

אז אני יניב זייד, אם מישהו לא מכיר. אני יועץ עסקי ומרצה, וכתבתי שורה של ספרים, עד היום 6 בעברית, 3 באנגלית, כולם רבי מכר בארץ, בחלקם גם בחו"ל, ותורגמו לעשרות שפות.

וליוויתי את דני, היה לי הכבוד והזכות. אני מכיר את דני המון שנים, מאז 2005 בערך, והיה לי הכבוד והזכות ללוות אותו בשנים האחרונות בהוצאת הספר, כולל החיבור למדיה 10, להוצאה שלו, שהיא גם ההוצאה שלי של חלק מהספרים.

ואני רוצה לספר ממש בכמה דקות קצת על... את דני אני מניח שאתם מכירים, אבל קצת על התהליך של כתיבת ספר ומה המשמעות של ספר.

אז קודם כל, אני הוצאתי את הספר הראשון בשנת 2004. כבר אז דיברו על זה שהספרים עומדים למות, כבר אף אחד לא קורא ספרים, וכבר זה ז'אנר שהולך ונכחד בגלל האינטרנט.

אז אני יכול להגיד לכם ש-15 שנים אחרי, ב-2019, הדבר הזה המודפס, לבנת החבלה הזו, נמצא כאן כדי להישאר - לא רק בישראל, ששם הנתונים של מכירות ספרים בעלייה.

אנחנו עם הספר. אנחנו לא רק קוראים ספרים, אלא גם כותבים ספרים, כולם פה כתבו ספרים ויש להם רעיונות לספרים. אבל גם בכלל בעולם וגם בעידן הדיגיטלי.

ואני יכול להגיד דווקא בעידן הדיגיטלי יש חשיבות מאוד גדולה בסוף לספר מודפס שאפשר להחזיק ולהריח ולדפדף. ואני רואה את זה כל שנה, אני כבר 16 שנים חותם בשבוע הספר, וזה הספר הראשון של דני, והשנה הוא גם יחתום בדוכן ביוני. 

אני יכול להגיד לכם שאין כמו ספר ראשון ואין כמו התרגשות של אירוע השקה ראשון, וזה ממש יום חג לדני, ובאמת אני שמח שהרבה אנשים באו לברך אותו.

יש גם אירוע השקה נוסף ביום שני הקרוב - שאז צפוי האולם להיות פי שניים מלא. אבל באמת כיף גדול.

ויש אומרים אצל סופר, אני לא אסגיר את הגיל שלך, אבל יש משפט של סופרים שאומרים... אני את הספר הראשון שלי הוצאתי בגיל 27 ואת השני בגיל 30, אז המשפט שסופרים אומרים: כמה שנים לקח לך לכתוב את הספר? את הספר הראשון לקח לי לכתוב 27 שנים ואת הספר השני 3. זה ההפרש בין הראשון לשני.

אז למה? כי אומרים שבספר הראשון אתה בעצם יוצק את כל הידע והתובנות והכישרון והכישורים - אתה מכניס לתוך הספר. 

אז זה בהחלט, בתור מי שקרא את הספר, בתור מי שגם עקב אחרי סדרת הסרטונים שאני מניח שרובכם עקבתם בשנה האחרונה - אז תוכן מדהים.

לגבי ביבי אני אגיד מילה בלי להיכנס פה לפוליטיקה כי כבר שמעתי פה את כל הדעות, יש פה חתך מייצג של הבחירות מה שקורה פה בחדר. יש כאלה בעד, יש כאלה נגד.

אז ביבי הוא באמת גאון שיווק. גם מי ששונא אותו וגם מי שאוהב אותו מודה בזה.

ואני הייתי יושב ראש מועדון הדיבייט באוניברסיטת חיפה. מי שלא יודע מה זה דיבייט, זה פורמט תחרותי בין לאומי שלוקחים נושא, כל נושא, כלכלי, צבאי, פוליטי, ויש תחרויות שכנוע, תחרויות ויכוח, וצד אחד בעד וצד אחד נגד, וצריך לשכנע שופטים או קהל מקצועי. אני גם התחריתי בעשרות תחרויות בארץ ובחו"ל.

וביבי היה, אני לא יודע אם אתם יודעים, יושב ראש מועדון הדיבייט באם-איי-טי בבוסטון כשהוא היה סטודנט, ומשם הכל התחיל. ועד היום במסרים שלו ובנאומים שלו ממש רואים את השיטות של הדיבייט, ממש את הכלים איך אתה מנתח טיעון ומפתח נושאים.

יניב, זה אומר שאתה תהיה ראש הממשלה הבא.

לא. פוליטיקה, אני אגיד משהו על פוליטיקה. פוליטיקה - או שיש לך את החיידק או שאין לך. אם אין לך את החיידק, אתה לא מבין מה הפסיכים האלה עושים ואיך הם מסוגלים לפרפר כל היום. ואם יש לך, אתה מסוגל לרוץ ממקום למקום, וחוגי בית, ולהשקיע את הכסף ולהתמודד והכל. 

וביבי רוצה את זה. אגב, אפשר להגיד אפרופו מוטיבציה, וזה גם דני מדבר בספר, הוא רוצה את זה יותר מכולם. אני חושב שהיחיד שמתקרב לאיזור חיוג שלו בכלל זה יאיר לפיד בבחירות האלה, כל השאר קצת פחות. 

אבל ברמה של מוטיבציה, יש לו את זה - ולכן הוא גם מוכן להתמודד עם הביקורת, ולכן כל השיטות המדהימות.

מי שלא ראה את סדרת הסרטונים של דני או את הקורסים האינטרנטיים ואת כל הפעילויות שלו - ממליץ בחום. הספר הזה הוא רק, נקרא לזה, קצה הקרחון של מוצרי המידע של דני.

דיברתי על המעמד של ספרים, יש היום הרבה מוצרי מידע. כשאתה רוצה להפיץ את הידע שלך לעולם, אז יש קורסים אינטרנטיים ודיסקים ודי-וי-די והרבה מאוד דרכים להוציא.

הספר הוא עדיין, נקרא לזה, ליגת העל של מוצרי המידע. הוא עדיין בפער גדול למעלה.

ולכן באמת, דני, זה יום חג כי יש לך פה מוצר נוסף, אבל גם באמת ליגת העל של מוצרי המידע, וזה סיכום של כל הידע והתוכן שלך.

הספר הזה במספרים. יש פה מישהו ממס הכנסה? לא, בסדר. יש פה? אז תצאו רגע. 

הספר יצא לאור לפני כמה שבועות. עכשיו האמת שהטיימינג פה, אני יודע שאתה ודורון עבדתם מאוד קשה תוך חודש להוציא את הכל במסה והכל.

הדפיסו אגב 6,000 עותקים, נמכרו כבר בערך 4,000 עותקים,1650 במכירה המוקדמת, כלומר טרום טרום השקה שדני עשה רק לקהילה שלו, עוד לפני שהספר בכלל יצא.

כלומר 1,650 עותקים נמכרו, עוד 2,000 בחנויות, כבר יש עוד 2,000 כבר בחוץ.

ואני חושב שבחודש-חודשיים הקרובים, לא משנה מה תהיה התוצאה, כולם ידברו על ביבי - אז ככה שנכון גם לקראת הבחירות, גם אחרי הבחירות, הקמת הממשלה וכולי. 

ואתה יודע מה, גם יש פה כמה שרוצים שהוא ייכנס לכלא, גם אז ידברו עליו. אז לא משנה מה יקרה - לספר זה יעזור.

ואני אומר לכם שזו רק ההתחלה.

ואגב, הנתונים של ישראל, היום, בשוק הספרים של היום, מעל 5,000 עותקים זה רב מכר, נחשב רב מכר, כבר אתה ממש קרוב למספר, ואין לי ספק שבחודשים הקרובים הדבר הזה יעוף.

ואני אעשה הנעה לפעולה. בוא נגיד, לא צריך ללמד את דני הנעה לפעולה, אפילו מי שעבר פה בדלפק שם ראה את זה, אבל כבר אני אומר, כל מי שנמצא פה הוא שגריר טוב של דני, ותמשיכו להיות שגרירים של דני ושגרירים של הספר.

אני אישית כבר הזמנתי בקמפיין המוקדם שני עותקים שבדרך אליי בדואר, וקניתי עכשיו 3 ספרים. דני כבר חתם פה למשפחה שלי, יש לי מפגש משפחתי ביום שבת, כבר קניתי 3 ספרים לאחיות ולהורים. אז ככה שתקנו עוד ספרים לכל מי שאתם מכירים ואוהבים.

כל מי שעוסק בשיווק ומכירות זה ספר חובה. לא משנה מה אתם חושבים על ביבי, הבן אדם גאון שיווק.

אגב, בתור מי שגם הרבה בחו"ל ומייצג את ישראל בעולם, בעצמי עושה סדנאות והרצאות והספרים שלי נמכרים, אני אומר לכם שהבן אדם הזה הוא פשוט מכונת תעמולה של איש אחד למדינת ישראל, אוקי? אז פעם הוא מכר את רים, את הרהיטים, והיום הוא מוכר את מדינת ישראל.

והוא בנה פשוט כרטיס ביקור של אומת הסטארט אפ. נכון שהוא קצת מנכס לעצמו גם הישגים של מובילאיי וכל מיני כאלה, אבל זה בכלל לא משנה כי כשאתה שומע אותו בעולם, ואני רואה את ההערצה שיש אליו בעולם, בעיקר במזרח הרחוק, במדינות כאלה, במזרח אירופה, אסיה, ואתה רואה את ההערצה, אני חויתי את זה גם בעצמי כשהייתי במדינות האלה, הוא פשוט יודע לשווק.

אז כל מי שרוצה למכור, לשווק, להגדיל הכנסות, כמובן חיים פוליטיים ובכלל – זה ספר קריאה חובה.

אז דני, אני, קודם כל, אוהב אותך ברמה האישית, וכל מי שנמצא פה אוהב אותך. 

ואני אומר לכולם, תפרגנו, תהיו שגרירים, תפרסמו את הספר הזה, תקנו כמה שיותר עותקים, תדברו עליו. 

ואני מאחל לך רב מכר, מה שנקרא אלבום פלטינה, שזה אגב 60,000 עותקים מי שלא יודע, תוך כמה שנים.

הספר הזה יגיע רחוק ואתה תגיע רחוק, והמון בהצלחה.

תודה ענקית ענקית ליניב.