סודות השיווק של ביבי פרק 31

פייק פייט - סכסוך מזויף

היום התחיל השימוע של ביבי בתיקים הפליליים שלו. זאת הזדמנות להציץ ולחשוף איך ביבי מתמודד עם השימוע.

 

אנחנו נגלה כמה סודות שיווקיים מאוד חשובים, וסוד אחד שביבי משתמש בו פשוט באומנות.

 

בסיום יש לי שאלה חשובה אליכם ואני צריך את העזרה שלכם בבחירת התשובה הנכונה. סבבה?

 

חוזרים לשימוע. את ההתמודדות מההיבטים החוקיים נשאיר לעורכי הדין של ביבי, אבל בואו נראה איך שיווקית ביבי מנסה להתמודד עם המכה הזאת.

 

יש כמה פעולות שיווקיות שהוא נוקט במקביל. לפחות בכל הנוגע לתיקים הפליליים ביבי לא משאיר שום מקום ליד הגורל. הוא מכסה את הנושא מכל כיוון.

 

ראשית, ביבי התקשר לגנץ לפני החג והזמין אותו לפגישה בבית של גנץ ביום השימוע. זאת בנוסף לפגישה שתוכננה לצוותי המשא ומתן של כחול לבן והליכוד בשעות היום של השימוע. וזה קטע די מעניין.

 

גנץ, אם עקבנו והפנמנו את קמפיין הליכוד ונתניהו, מסתמן כבחור מסוכן. מדובר בשמאל חלש. אחד שלא יודע לשמור על הטלפון שלו, אולי הוא אפילו חולה נפש, ראינו כל מיני תמונות וסרטונים כאלה, ויש מצב שהוא אפילו היה פדופיל בעברו. כן, היו שמועות כאלה.

 

גנץ, לפי אותו קמפיין, מעדיף מחבלי חמאס על פני תושבי מדינת ישראל ואפילו על פני חיילי צה"ל.

 

מה שבטוח שאסור שהגנץ הזה יענה לשיחות של טראמפ או פוטין כי הוא שיבח את הסכם הגרעין הנוראי עם איראן. בקיצור, מדובר באיש שלילי ומסוכן.

 

אז איך יכול להיות שביבי מתקשר לאדם שאסור שיענה לטלפון מטראמפ? ועוד יותר לא ברור, למה ראש הממשלה הטוב בתולדות ישראל ואחד המדינאים הגדולים בעולם, ככה לפי הפרסומים ברשתות החברתיות, צריך להטריח עצמו לבית של איזה גנץ שמאל חלש ומסוכן?

 

ואיזה קטע – איך כל זה יוצא בצירוף מקרים נדיר דווקא ביום תחילת השימוע של ביבי.

 

תגידו לי, חברים, לאן הידרדרנו? איך ראש הממשלה שלנו מתקדם במשא ומתן ומסכן אותנו לקראת הסכם רוטציה שבמסגרתו השמאל חלש והמסוכן הזה, המכונה גנץ, עוד יהיה ראש הממשלה?

 

איך זה יכול להיות? טוב ששאלתם. קוראים לזה סוד שיווק מספר 8 BIGGER ELSEWERE.

 

לביבי עדיף כנראה שכל אתרי החדשות והעיתונים יעסקו בביקור המפתיע שלו בבית משפחת השמאלן החלש, מאשר שהם יסקרו את הביקור של עורכי הדין שלו במשרדי פרקליט המדינה החזק.

 

ומי שעוד לא מכיר את הסוד הזה שירוץ עוד היום לסטימצקי להזמין את הספר שלי סודות השיווק של ביבי ולקרוא מהר.

 

בואו נמשיך.

 

במהלך הימים האחרונים התבשרנו באמצעי התקשורת ובאתרי החדשות שהיועץ מנדלבליט קיבל את בקשת נתניהו והשימוע ייארך 4 ימים. במקום היומיים המקוריים, יהיו לנו 4 ימי שימוע.

 

למה זה כל כך חשוב לפרסם את זה? הרי אף אחד לא יכול לדמיין שיועץ משפטי לממשלה יסרב לאפשר לראש ממשלה להתבטא בחופשיות בשימוע שיכול לבטל את כתבי האישום. לכן ברור שגם אם היו רק יומיים לשימוע, ועורכי הדין של ביבי היו צריכים תוספת זמן – הם היו מקבלים אותה בלי שום בעיה ובלי מוקדמות.

 

מצד שני, אם עורכי הדין של ביבי חשבו שצריך 4 ימים ולא יומיים, למה לקח להם 8 חודשים להיזכר בזה ולבקש רק ברגע האחרון? נראה לכם שבמשך 8 חודשים הם חשבו שיספיקו יומיים, ופתאום בשבוע של השימוע הם גילו שהם צריכים כפול זמן?

 

יכול להיות. אני בכל אופן מתקשה להאמין שביבי שכר ב-2 מיליון שקל או דולר חבורת חובבנים שלא יודעים לתכנן את היקף השימוע. ואולי יש סיבה אחרת?

 

אז זהו שיש. יש סיבה שיווקית למה צריך לפרסם בכל מקום דווקא בשבוע של השימוע שצריך כפול זמן.

 

זה אמור לתת תחושה שיש דברים כבדים ורציניים שהולכים להיחשף. זה יוצר תחושה שביבי עומד לשלוף איזה שפן מהכובע או עדיף קלסרים רבים עם מידע חדש והפתעות שיהפכו את כל התמונה.

 

מה גם שאם השימוע יימשך 4 ימים, אז הוא יסתיים בדיוק לפני יום כיפור. מה שאומר שאתרי החדשות ואמצעי התקשורת יתקשו לכסות את השימוע ולתת פרשנויות נוקבות. יגיע יום כיפור, אין מה לעשות.

 

ואפרופו אתרי חדשות וסיקור של השימוע. זוכרים שלפני מספר ימים ביבי פנה וביקש שהשימוע יהיה פומבי ומול מצלמות?

 

לפי ההודעה שפורסמה בתקשורת, נתניהו פנה וכתב את הדברים הבאים: "אחרי שלוש שנים של מבול של הדלפות מגמתיות, חלקיות, הגיע הזמן שהציבור ישמע את הכול, גם את הצד שלי, בצורה שלמה ומלאה ללא מתווכים, ללא צנזורים וללא מעוותים. אני חושב שזה הדבר הדרוש, וזה מה שעשה השופט חנן מלצר ביחס לדיוני ועדת הבחירות, זה מה שעשה הנשיא ראובן ריבלין ביחס לדיונים עם המפלגות, אלה הדברים שנותנים ביטחון לציבור."

 

סוף הדברים של ביבי וזה קטע מרתק.

 

מצד אחד, אם ביבי היה חושב שהדבר הזה אפשרי, הוא היה פונה ליועץ המשפטי באופן אישי. לפי פרסומים שונים, היו להם עשרות פגישות אישיות, ובטוח שביבי היה יכול לבחון איתו את הסוגיה הזאת ביחד אחד על אחד.

 

מצד שני, ביבי ידוע כאדם אינטליגנט. אז למה שביבי יפנה לתקשורת בבקשה שהוא יודע שאין סיכוי שהיא תתקבל? התשובה טמונה בגוף השאלה.

 

ביבי לא רוצה שהבקשה תתקבל. שימו לב. ביבי יודע שאין לה שום סיכוי בעולם להתקבל, אבל ביבי רצה להעביר מסר שיווקי – אין לי מה להסתיר. אני חשוף וגלוי כי אין כלום, לא היה כלום ולא יהיה כלום. מדובר כאן בטריק שיווקי, לא יותר מזה.

 

ביבי הציע משהו שלא יכול לקרות ומצד שני, הוא מנסה להתחמק ממה שכן יכול לאפשר לרצון שלו בפומביות להתקבל.

 

הרי ביבי יודע שיש מקום אחד בלבד שבו הוא יזכה שהציבור ישמע אותו ואת גרסתו במלואה כנגד כל האשמות כולן. קוראים למקום הזה בית משפט. אם וכאשר ביבי יגיע לבית המשפט, הוא יזכה שכל הדיונים שלו יסוקרו באופן מלא ופומבי - בדיוק כפי שאהוד אולמרט זכה.

 

או אז, כל תושבי המדינה יוכלו להקשיב לביבי בשידור חי, בלי מגבלות ובלי מסננות, ולשמוע את הגרסה שלו כנגד האישומים החמורים.

 

נקודה מעניינת כאן שביבי הזכיר כל מיני מקרים של שקיפות ופומביות, ומצד שני, עד היום ביבי לא מסר תשובות על חשבונות הבנק שלו וההון האישי שלו – וזה למרות שהוא התבקש לעשות זאת כחוק. שלא לדבר על כל ענייני הצוללות, בני הדודים, מצרים והגז.

 

כלומר, למרות הצהרות ביבי על חשיבות השקיפות והפומביות, אנחנו מגלים שיש דברים שנעשים הרבה מאמצים לקבור אותם מתחת לאדמה - תרתי משמע.

 

עכשיו, אם נבחן את זה, נראה שביבי הרוויח מהתעלול השיווקי הזה מול היועץ שלושה דברים:

 

אחת - הוא יצר תחושה שאין כלום בתיקים, וההוכחה היא שאין לו כביכול מה להסתיר. הוא רוצה שהכל יהיה פומבי.

 

שתיים - הגחכת האשמות מול תהליך השימוע, בדיוק כמו שאני חושף בספר שלי בסוד מספר 19.

 

שלוש - ביבי השיג נזיפה פומבית ממשרד היועץ המשפטי לממשלה. והנזיפה הזאת מאוד חשובה לביבי.

 

הנה התגובה של משרד היועץ המשפטי לממשלה לבקשה של ביבי, ומיד אחריה נגלה למה זה היה כל כך חשוב לביבי לקבל את הנזיפה.

 

הנה היא:

 

"היועץ המשפטי לממשלה מייחס חשיבות רבה להליך השימוע, שנועד לשקול בלב פתוח ובנפש חפצה את טענותיכם בקשר לתיקי החקירה. ואולם, הליך זה לא יוכל להגשים את תכליתו אם קיימת כוונה לנהל אותו כמו אירוע תקשורתי, ולא כשלב בעל חשיבות בהליך הפלילי. הבקשה אותה הצגתם היא חסרת תקדים, ולמעשה, נעדרת כל ביסוס משפטי. כמעט והיינו אומרים כי הבקשה אינה מכבדת את הליך השימוע בפניו אנו עומדים. שום שימוע בעניינו של אף חשוד לא מתקיים ולא התקיים מעולם באופן פומבי. לא למותר להזכיר לעניין זה את עקרון השוויון בפני החוק, המחייב גם בתיקי החקירה המדוברים. מוטב היה אם חרף בקשות סרק כגון דא בקשר להליך השימוע, אשר אתם יודעים היטב שלא יתקבלו, הייתם פועלים לקיים את ההנחיות המחייבות בהליך זה. בפרט - העברת עיקרי טיעון מנומקים ומפורטים עובר למועד השימוע, אשר נועדו לסייע בקיום הליך שימוע ענייני, יסודי ומעמיק."

 

עד כאן הודעת הנזיפה ממשרד היועץ המשפטי. ובעוד דקה נלמד סוד שיווק חדש שיסביר לנו למה הודעת הנזיפה הזאת חשובה לביבי.

 

למי שלא עוקב אחרי החדשות – באתר סרוגים פורסמה הידיעה הבאה:

 

"לקראת השימוע: פעילי ליכוד הגיעו להפגין נגד מנדלבליט. לראשונה יקיימו פעילי ימין, ובעיקרם אנשי מפלגת הליכוד, הפגנה מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה, כשמטרתה, "להפסיק את רדיפת נתניהו" לקראת פתיחת השימוע מחר בחקירות נתניהו."

 

וזה קטע ממש מעניין. למה במשך שנים של רדיפות, לכאורה, מהן סובל ראש הממשלה, פעילי הליכוד לא הפגינו מול בית היועץ המשפטי לממשלה, ופתאום הם נזכרו להפגין דווקא בערב השימוע?

 

אם נגרם לביבי עוול כזה גדול, איך יכול להיות שציבור מסור ונאמן, כזה שמבין דבר או שניים בהפגנות, לא יוצא להפגין במשך שנים עד לרגע השימוע?

 

ואיך כל זה קשור להודעת הנזיפה שביבי קיבל בנוגע לשידור החי של השימוע?

 

ברוכים הבאים לסוד השיווק פייק פייט - סכסוך מזויף.

 

אחת השיטות לשווק ולמכור היא לייצר סכסוך מזויף. להראות לציבור כאילו יש שני צדדים יריבים כדי שהציבור יבחר צד, בדרך כלל הצד החלש.

 

וכל זה קורה בזמן ששני הצדדים לכאורה הם אותו הצד. הם מתואמים לחלוטין ופועלים בשיתוף פעולה.

 

ראיתם פעם שיש אשף קלפים שמזיז 3 קלפים ברחוב – ואתה צריך למצוא היכן מסתתרת המלכה? קוראים לזה חפש את הדמה. אם גילית איפה המלכה - הרווחת כסף. אם טעית – הפסדת.

 

כמעט תמיד יש בחור שתול של אשף הקלפים שמצליח לנצח את האשף פעם אחרי פעם. התפקיד שלו, להראות לך שזה אפשרי לנצח ולהרוויח כסף. הקטע הוא שבין הבחור לאשף אין באמת יריבות – הם שותפים עסקיים. הם פועלים ביחד. הם יוצרים תחרות מזויפת או סכסוך מדומה כדי לשווק לך וכדי שאתה תבחר להמר במשחק.

 

באופן דומה, אנחנו רואים שלפני צמתים מרכזיים בתיקים הפליליים יש פתאום "סכסוך" בין ביבי למנדלבליט.

 

משווקים לנו שהיועץ המשפטי נוזף בביבי. משווקים לנו שפעילי הליכוד, תומכי ביבי, מפגינים נגד היועץ. משווקים לנו לפני ההחלטה על הגשת כתבי האישום כמה מנדלבליט התלבט, כמה קשה לו, כמה זה לא פשוט עבורו. במילים אחרות – משווקים לנו שיש סכסוך בין ביבי לבין מנדלבליט.

 

ולמה חשוב שנאמין שיש ביניהם סכסוך - זה כבר ממש קל. כי אם יש ביניהם סכסוך והם לא מתואמים אחד עם השני, זה אומר שההחלטות של מנדלבליט הן 100% מקצועיות.

 

מה שאומר שאם בעקבות השימוע הוא יחליט דברים לטובת ביבי, אין לזה שום קשר לעבר המשותף שלהם. זה אך ורק בגלל שאין כלום כי לא היה כלום. ככה מכינים דעת קהל לעסקה, להחלטה או למצוא את הדמה ברחוב.

 

פעולות השיווק האלה מיועדות להשפיע על אנשי המשפט שדנים בתיקים. פעולות השיווק האלה מיועדות להשפיע על השופטים, אם וכאשר נגיע אליהם. פעולות השיווק האלה מיועדות להשפיע על חברי הכנסת שצריכים להצביע על חסינות, קואליציה או על פסקת ההתגברות נגד בג"צ.

 

והכי חשוב – פעולות השיווק האלה מיועדות להשפיע על קהל הבוחרים.

 

היי, מי יודע, אולי יהיו לנו בקרוב בחירות מועד ג' - וצריך לשווק לציבור שאין כלום כי לא היה כלום. הרי יותר קל לטפל בתיקים המשפטיים בתור ראש ממשלה לעומת ראש אופוזיציה.

 

עד כאן סודות השיווק של ביבי בנוגע לשימוע. ודרך אגב, אם עוד לא ראיתם את סוד מספר 23, שיטת הקוסם, אז דחוף דחוף דחוף להיכנס לתגובה הראשונה וללחוץ על הקישור ולצפות עכשיו. מאה אלף אנשים כבר צפו בסוד הזה ויודעים את הסוד הגדול.

 

ועכשיו, כמו שהבטחתי, יש לי שאלה חשובה אליכם. אני צריך את העזרה שלכם בבחירת התשובה הנכונה. פשוט לכתוב לי את התשובה הנכונה בתגובות למטה, אבל בבקשה לענות רק אחרי שצפיתם גם בסוד 23 שיטת הקוסם. מוכנים?

 

השאלה היא כזאת: מה לפי דעתך יעשה מנדלבליט בסיום השימוע:

 

אפשרות 1 - הוא יסביר שהוא צריך תקופה של חודשיים ללמוד את המידע שהוצג בפניו בשימוע בטרם הוא יוכל להכריע בנוגע לתיקים.

 

אפשרות 2 - אחרי חודשיים הוא יגיד שצריך עוד זמן כי מדובר בהרבה חומרים.

 

אפשרות 3 - הוא יודיע שכדי לעשות עבודה יסודית ומקצועית צריך השלמות חקירה ולהתראות בסיומן אי שם בשנת 2023.

 

אפשרות 4 - הוא יפחית כל אחד מהתיקים ברמה אחת לפחות. כלומר, את התיקים של מרמה והפרת אמונים הוא יבטל לגמרי או יגיש עם סעיף אישום של עשיית טעות לא בכוונה בגלל פשלה של אנשים אחרים שבלבלו את הנאשם, ואת התיק של שוחד הוא ישנמך להפרת אמונים שלא בכוונה עקב טעות וחוסר הבנה שנגרמה בעקבות מעשיהם של עדי המדינה.

 

אפשרות 5 - הוא יעדיף לא להחליט בכלל כי פרקליט המדינה עומד לסיים את הקדנציה שלו בעוד חודשיים, וגם היועץ המשפטי עצמו מתישהו צריך לסיים את המשמרת, ולכן כדאי שעל הכל יחליטו הבאים בתור, אחרי שילמדו ביסודיות את הממצאים בשנים הקרובות.

 

אפשרות 6 - כל התשובות נכונות.

 

ואפשרות 7 - אולי יש לכם עוד רעיונות אפשריים לתשובה לשאלה? אני מחכה לשמוע את התשובה שלכם לשאלה מה מנדלבליט יעשה בסיום השימוע.

 

בין הפותרים נכונה תוגרל ארץ נהדרת.

 

ולפני שניפרד להיום אני מזכיר שבספר שלי סודות השיווק של ביבי תוכלו לגלות את הסודות שביבי משתמש בהם כדי להתמודד עם כל החקירות, כל התיקים הפליליים והיועץ המשפטי לממשלה.

 

וגם איך אתם תוכלו להשתמש בהם כדי להרוויח הרבה כסף ביושר.


הספר הזה הוא מתנת חגים מושלמת.


ואם יש לכם עסק או שאתם עוסקים בשיווק או במכירות, הספר הזה הולך להיות ההשקעה הכי טובה שעשיתם אי פעם בחייכם.

 

אפשר לקבל את הספר בסטימצקי, צומת ספרים או ישירות עד הבית דרך האתר

 

BBBOOK.CO.IL.

 

נתראה בספר.